Організатор

Молодіжний Націоналістичний Конгрес (МНК) – всеукраїнська молодіжна громадська організація. Створена 10 лютого 2001 року з ініціативи Організації Українських Націоналістів (революційної).
МНК є однією з найдієвіших і масових молодіжних організацій в Україні. На даний час це єдина організація, що працює в молодіжному середовищі відповідно до цілей і завдань, поставлених ОУН(р) по роботі з молоддю в царині вишколу членства, захисту прав та інтересів української молоді, пропаганди ідей українського націоналізму.
Основні напрямки діяльності: - моральний, фізичний, професійно-фаховий вишкіл і виховання української молоді; - захист національних інтересів та прав української молоді; - пропаганда ідей українського націоналізму та ін.

Деталізований виклад Ідеологічної Платформи та Програмових Засад Діяльності Молодіжного Націоналістичного Конгресу: http://www.ukrnationalism.org.ua/mnk/?platform та http://www.ukrnationalism.org.ua/mnk/?program 

Ініціатором, натхненником та опікуном («хрещеним батьком») МНК був сл.п. Іван Гавдида – заступник Голови Проводу ОУН (2000-2003 рр.).
З перших днів діяльності МНК активно включається у суспільно-політичну діяльність. Вже у березні 2001 року під час масових народних протестів акції «Україна без Кучми» затримано на декілька днів арешту 14 членів МНК. У травні 2001 р. на лаві підсудних опиняється Андрій Стасишин – заступник голови МНК, за участь у антикомуністичних акціях. Вже у 2002 році, під час місцевих виборів, депутатами місцевих рад різних рівнів стають 28 членів МНК.
У 2003 р. МНК стає одним із ініціаторів протестних акцій «Волинь пам’ятає!» проти спекулятивного і одностороннього висвітлення подій українсько-польського конфлікту 1943 року. Під час силових сутичок із загонами спецпризначення МВС «Беркут» було затримано декілька десятків членів МНК. Цього ж року МНК започатковує глобальний гуманітарний проект «Свій до свого по своє». Протягом наступних чотирьох років за підтримки української діаспори по бібліотеках ВНЗ, райцентрах, сільських бібліотеках та серед українських громад Східної діаспори (понад 40 товариств) поширено близько 3 млн. примірників україномовної літератури. Організація протягом років діяльності провела понад десяток акцій в захист Східної української діаспори. МНК стало ініціатором проведення міжнародної конференції до 60-річчя Антибільшовицького Блоку Народів у м.Рівному.
У 2004 році МНК стає одним із найактивніших учасників Помаранчевої революції: події у Мукачеві, провідна роль у громадській кампанії «Чиста Україна», комітеті громадянського опору «Український дім», «Студентська хвиля» та організація Добровільних Дружин Охорони. Діяльність організації обговорювалася у Верховній Раді України під час виступу заступника голови СБУ І.Дріжчаним.
2005 рік. МНК отримує визнання на державному рівні, офіційно у Міністерстві Юстиції України реєструються організація, її символіка та організаційний друкований орган «ТЕРЕН-УКРАЇНА», який є наймасовішим виданням серед всеукраїнських молодіжних громадських організацій. Заснований і введений в дію Націоналістичний портал: UkrNationalism.org.ua , який зараз є офіційним веб-сайтом ОУН (р). Цього ж року і в подальшому більшість чільних представників МНК стають державними службовцями (О.Медуниця – заступник голови Сумської ОДА, О.Вітвіцький – заступник голови Тернопільської облради), начальниками управлінь ОДА, головами та заступниками голів РДА, депутатами місцевих рад у різних регіонах України.
МНК стає одним із найактивніших учасників проведення Маршу УПА, відбуваються силові сутички із представниками російських проімперських організацій та Євразійського Союзу Молоді (ЄСМ). Протидія т.зв. «Руським Маршам» у Києві і Харкові. Проводиться благодійна акція «Допоможи ветеранам ОУН-УПА» у 11 областях України.
2006 рік. МНК активно включається до втілення програми «Правда про УПА», як на всеукраїнському, так і на регіональному рівнях. Організовують акції проти сепаратизму у східних областях України. Видано юридичний посібник по запобіганню введення російської мови, як регіональної.
МНК проводить силову акцію по поверненню прихожанам УПЦ КП Катеринославської церкви, що була захоплена представниками російського козацтва та ПСПУ (Вітренко). Учасники акцій були представлені до нагородження подячними грамотами та орденом від Патріарха Філарета (УПЦ Київського патріархату).
Цього ж року виходить 10-тисячним тиражем російськомовний спецвипуск газети МНК «Терен-Україна».
2007 рік. Для молодшого покоління МНКівців розпочато кампанію «Прапор українського націоналізму», метою якої є встановлення прапору ОУН на усіх найвищих вершинах (понад 1500 м) України. Проведену акцію захисту прав української діаспори «Почуйте голос України!» та проти фальсифікаторів правди про Голодомор 1932-33 рр. «Ніяких призів від Дюранті». Налагоджено співпрацю в проведенні вишкільних таборів та благодійних акцій «Українська книга – Донеччині і Криму» з Лігою Українців Канади (ЛУК), З`єднаним Україно-Американським Допомоговим Комітетом (ЗУДАК) і Союзом Українців у Великій Британії (СУБ).
У Києві МНК було організовано турнір серед всеукраїнських молодіжних громадських організацій «Кубок пам’яті героїв» присвячений 100-річчю з дня народження Головнонго Командира УПА Романа Шухевича.
2008 рік. МНК втілило ряд проектів по роботі в сфері державної молодіжної політики. До профільних комісій при ОДА у 7 регіонах увійшли представники МНК. Організація виграє конкурс проектів Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту. За участі МНК розроблено «Державну Доктрину молодіжної політики 2009-2015 років». Активна участь в акції «Один народ – одна Україна» в Сєверодонецьку проти сепаратиських дій окремих політичних сил та штучного мовного питання.
2009 рік. Участь і організація заходів по відзначенню 100–річчя Степана Бандери, акцент ставиться передусім на міста Східної України. Зокрема, переважну більшість заходів у всеукраїнському проекті «Молоді про Бандеру» організував і здійснив МНК. Здійснено тижневий пропагандивний рейд Закарпаттям до 70–річчя Карпатської України. Запроваджено всеукраїнський проект проведення низки інтелектуальних змагань «Брейн-ринг» на історичну і національну тематику для учнів гімназій та шкіл в обласних та регіональних центрах.
У вишкільній та інформаційно-пропагандивній діяльності Молодіжний Націоналістичний Конгрес є одним із лідерів молодіжного руху в Україні. Сьогодні ми здійснюємо підтримку офіційного сайту ОУН (р) www.UkrNationalism.org.ua; нами додатково розроблено, запущено та підтримуються окремі сайти www.gurby.org.ua та www.dontsov.info; декілька разів на рік виходить в світ заснована МНК та офіційно зареєстрована газета «Терен-Україна», що має найбільший (10 тисяч примірників) тираж серед молодіжних видань України. За роки своєї діяльності МНК власними силами та з допомогою представників української діаспори видали значну кількість книг ідеологічного, історичного та патріотичного спрямування. Їх загальний наклад налічує близько 50 тисяч примірників.
МНК має багаторівневу структуру і володіє унікальними методиками 3-рівневого вишколу та різностороннього розвитку членства. Щорічно ми проводимо три найбільші польові молодіжні заходи в Україні: теренова гра «Гурби-Антонівці», вишкільний табір «Відвага» ім. І.Гавдиди» та табір-джамборі «Повстанська ватра», куди запрошується молодь з патріотичних організацій. Для внутрішнього вишколу проводиться зимовий екстремальний табір «Урай» та дівочий табір «Руса коса», що мають статус вишколів 1-го рівня. Обов’язковим для МНК є організація фахових тренінгів-семінарів та таборів 2-го рівня, де провідне членство вдосконалює свої навики. Загалом В перелічених вишкільних заходах щороку бере участь до 1000 молодих людей з усієї України
Протягом усього періоду діяльності МНК усі його лідери та провідні діячі були відзначені урядовими та державними нагородами (орденами, преміями та почесними відзнаками). МНК ставить акценти на роботу із студентським середовищем, зокрема через наукові студентські товариства та органи самоврядування шляхом проведення презентацій організацій, книг національно – патріотичного та філософського спрямування, зустрічей з відомими особами, організація акцій популяризації української культури. МНК стало одними із учасників розробки Всеукраїнської Концепції національно-патріотичного виховання молоді, яка була затверджена на рівні чотирьох профільних міністерств та направлена на виконання КабМіну України як державна цільова програма.